SON DAKİKA

ZONGULDAK HABER HÜRDÜŞÜN GAZETESİ LOKMAN GÜL

YÖK REKTÖR ARIYOR

YÖK REKTÖR ARIYOR
Bu haber 15 Şubat 2022 - 16:20 'de eklendi ve 269 views kez görüntülendi.

Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın 4 yıllık görev süresi 16 Mart 2022’de doluyor.

Rektör Mustafa Çufalı’nın görev süresinin uzatılıp, uzatılmayacağı henüz netlik kazanmazken, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi’ne rektör ataması için YÖK internet sayfasında ilana çıktığı öğrenildi.

YÖK tarafından duyuruya göre; Rektörlük için başvuruların 25 Şubat 2022 Cuma gününe kadar başvuruların yapılabileceği duyuruldu.

YÖK internet sitesinde yayımlanan ilana göre rektör adaylardan istenen kriterler ve aranan şartlar şu şekilde belirtildi.

İKİ ÜNİVERSİTE İÇİN REKTÖR ADAYLIĞI BAŞVURU İLANI

1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fırkası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Yalova Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır.

2. Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 14/02/2022 tarihinden 25/02/2022 Cuma günü mesai bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

a) Başvuru dilekçesi

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

c) Aşağıda sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu

d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge

e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge

f) Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını gösteren hizmet döküm belgesi.

Not: Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER