SON DAKİKA

ZONGULDAK HABER HÜRDÜŞÜN GAZETESİ LOKMAN GÜL

MİLLİ YOL PARTİSİ İLK KONGRESİNİ YAPTI

MİLLİ YOL PARTİSİ İLK KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 12 Mayıs 2022 - 16:38 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

Milli Yol Partisi Zonguldak İl Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Salonu’nda yapıldı.

Kongrede Milli Yol Partisi İl Başkanı Cemal Demircioğlu güven tazeledi.

Kongreye; Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Enerji Bir-Sen şube Başkanı Sedat Güngör, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Saadettin Dede, Cansuyu Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Samet Güngör’ün yanı sıra partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kongrede konuşma yapan Milli Yol Partisi İl Başkanı Cemal Demircioğlu şunları söyledi.

DEMİRCİOĞLU: BİZ ÜLKÜLERLE YOLA ÇIKTIK

“Bizler iş dedik, aş dedik, üretim, yatırım, istihdam dedik. Peki bunlar nasıl olacak. Adaletle, liyakatla, süreli siyasetle, üretimle olacak.

Adalet nasıl olacak; Adalet yalnız bir partinin değil bütün milletindir. Milletin gönlünde yaşayan bir kuvvettir. Her zaman tarafsız kalması ve bağımsız olmasına saygı gösterilmesi gereken bir değerdir.

Liyakat nasıl olacak; Demokrasi ile yönetilen ülkelerin kamu idarelerinde iki temel kurum vardır. Birisi halkın iradesi ile meydana gelen siyaset, diğeri liyakat esasına göre istihdam edilen ve atanan hiyerarşi düzene sahip bürokrasidir. Bürokrasi devamlıdır ve devletin hafızasıdır. Siyaset ise seçimle gelen, seçimle giden iç ve dış politikalarda nihai kararı veren organdır. Bir devlette bürokrasi ne kadar uyumlu çalışıyorsa ve devletin hafızasını ne kadar iyi kullanıyorsa orada devlet mekanizması uyumlu çalışır. Hata yapma oranı azalır. Büyük ve güçlü devletlerde durum böyledir.

Gelişmenin, kalkınmanın temeli kuvvetler ayrılığı, fikir hürriyeti, süreli siyaset, dürüst siyasetten geçer. Ülkemizde gençler fikirlerini açık bir şekilde söylemelidir. Düşünce daima gelişmeye açık tutulmalıdır. Bunun için devleti yönetenler dürüst, esnek müsamaha ile hareket etmelidir.

Düşüncenin önü daima açık tutulmalıdır.  Biz ilkelerle bu ülkülerle yola çıktık. Bize soruyorlar; “hangi ittifakta yer alıyorsunuz” diye Biz ittifakımızı yüce Türk milleti ile yaptık. Turan coğrafyası ile yaptık, Kızılelma ile yaptık. Bizler şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşlarıyız. Genel başkanımız Remzi Çayır, amblemimiz Hilal içinde Anka Kuşu. Anka Kuşu Milli birliğin sembolüdür. Bu birlik güçlü devlet, adil yönetim, içte ve dışta güveni sağlamalı, insanların karnını doyurmalı, vatandaşı refah içinde yaşatmalıdır.” dedi.

YILDIRIM:  ÜLKE SORUNLARINI İHMAL ETMEKTELER

Milli Yol Partisi Genel İdare Kurul üyesi Taner Yıldırım ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti: 14 Ocak 2022 tarihinde kurduğumuz Milli Yol Partisi çok kısa zamanda teşkilatlanarak ülkemizde en hızlı yapılanan parti olarak tarihe geçecek. Genel seçimlere katılma sürecini tamamlayabilmek için kongremiz aceleye geldi. Diyorlar ki, bu kadar parti varken neden yeni parti kurma ihtiyacı duydunuz! Bu partiler milletimizin ve memleketimizin ihtiyacını karşılamayacağını düşündüğümüz için parti kurma ihtiyacını duyduk. Partiler milletin ihtiyacını karşılamak için değil, kendilerine makam ve mevki elde etme aracı olmaktan çıkarmak; eşe, dosta, yandaşa iş ihale elde etme yeri olmaktan çıkarmak, adalet, liyakat, üretim ve ahlak esaslarını tahsis etmek için bu hareketi başlattık. Mevcut olan bu partilerin içi kaynamakta, çekişme ve rekabetten, ayak kaydırma, bir birlerine operasyon çekme işler ile uğraşmaktan milletin derdini ve ülke sorunlarını ihmal etmekteler.”  

Milli Yol Partisi Zonguldak İl Başkanlığı’nın yapılan ilk kongresinde yeni İl yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

İl Başkanı Cemal Demircioğlu. Yönetim kurulu;  Abdul Taner Yıldırım, Ferhat Avcı, Muhsin Aydınlı, Yasin Kır, Mehmet Ateş, Şükrü Güner, Kemal Çakar, Ercan Adibaş, Huriye Emen, Ahmet Aydın Koç’tan oluştu.  

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER