SON DAKİKA

ZONGULDAK HABER HÜRDÜŞÜN GAZETESİ LOKMAN GÜL

YAYLA: VARIM, YAPARIM, YAPACAĞIM

YAYLA: VARIM, YAPARIM, YAPACAĞIM
Bu haber 25 Ekim 2018 - 15:35 'de eklendi ve 229 views kez görüntülendi.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Zonguldak Belediye Başkan adaylığı için CHP eski İl Başkanı ve eski Belediye Meclis üyesi Osman Yayla da adaylık başvurusunu yaptı.

Belediye başkanı aday adayı Osman Yayla basın toplantısında şunları söyledi.

“Sorunları çözülmüş veya asgariye indirilmiş, temiz, şirin, huzurlu, halkın bütünleştiği, etrafına da örnek olabilecek, yaşanabilir, gülebilen bir Zonguldak istiyorum, özlüyorum. Bu özlemimizi giderebilme adına gece gündüz çalışmayı da vaat ederek belediye başkanlığına adayım. Bu bağlamda;

KISACA ÇALIŞMA ALANLARI, ZONGULDAK SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÜZERİNDE DURMAK İSTERİM:

Öncelikle Belediyeciliğin büyük bir özveri ve gönül işi olduğuna inanırım.

Zonguldak, yöre ve beldesi olarak bir çok sorunlarımız mevcuttur. Ana çalışma alanları ve sorunların başında;

             Ulaşım (yol),

             Su,

             Kentleşme,

             Temizlik,

             Daha Huzurlu, Daha Mutlu Bir Kent.

             İşsizlik,

             Güç Ve Mevzuat Elverdiğince Üretim,

             HAVA KİRLİLİĞİ, TERMİK SANTRELLER Sorunu,

             Türkiye Taşkömürü Kurumu ilişkileri,

             Kültürel Çalışma Alanları,

             Alt Yapı Sorunları,

             Kent içinden geçen Asma ve Çaydamar dereleri sorunu, bunların ıslahı ve temizliği,

             Mülkiyet Sorunu,

             Yol Sorununa Bağlı Olarak Alt Geçit – Üst Geçit Sorunları,

             Oto Park Sorunları,

             Park, Bahçe, Yürüyüş Yolları…

             Zonguldak Kent Merkezindeki Köprü Sorunu (Devamı, Bakımı Veya Yıkım Projeleri…. )

             Güç Oranında Öğrenci Yurdu Temini,

             Sosyal Yardımlar. Hasta, Yaşlı, Muhtaçlara Yardım ve insana Yaraşır Bakım, Sağlık Hizmetleri,

             Cenaze Yardımları, Mezarlık Çalışma Alanları,

             Sahil Şeridi, Bağlı Olarak Park Ve Bahçeler Tanzimi Gibi Çalışma Alanlarını Sayabiliriz.

             TOKİ ve Semtinin Sorunlarını da Eklediğimizde Çok Çalışmamız Gerektiği Bilincindeyiz.

             Belediyecilik Hizmetlerinde Sorunlar Saymakla Bitmez. Örneğin; Bir Sorunu Çözmek İçin Gittiğinizde Birkaç Sorunun Daha Olduğunu Görmek Tespit Etmek Her Zaman Mümkündür. Bu nedenlerle Belediyecilikte “ BEN, SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BURDAYIM. BELEDİYE BUNUN İÇİN VARDIR” Bilincinde Olmak, O’na Göre Çalışmak, Çözüm Üretmek Gerekmektedir. Böyle Düşünüyorum. BEN VARIM DİYORUM.

ÇÖZÜMLER KONUSUNA GELİNCE           :

1-Çözüm için öncelikle halk ile gönül bağını çok iyi kurmak gerekir. Zor değildir. Halktan biri olup, Onlarla iç içe, beraberlikle çözülemeyecek sorun yoktur inancındayım. Bunu mutlaka yapmak gerekir.  Ben zaten halktan, tabandan birisiyim. Öylede doğdum, öylede oldum, öylede yaşadım.  Zonguldaklı beni çok iyi bilir.

2- Ayrıca; İkili ilişkilerin, Kurumlarla ilişkilerin iyi kurulmasına, seviyeli kurulmasına, bu ilişkilerin devamlı da sıcak tutulmasına inanırım, büyük önem veririm. Bu yönde bir çok örneklerimiz ve tecrübelerimiz vardır.

3-Kaynakları Doğru Ve Yerinde Kullanmak Gerekmektedir.

4-İyi projeler üretip, gerek merkezi idareden ve gerekse dış kurumlardan kaynak temini sağlanmalıdır.

5- Belediyede idareciliği çok önemli sayıyorum. BELEDİYE, insana hizmet odaklı olarak seviyeli, düzgün, disiplinli idare edilmelidir. Halk tabiri ile en küçük bir laçkalık iyi sonuç vermemektedir. Bunun aksi asla düşünülemez.

6-BELEDİYE BAŞKANI O YÖRENİN SEÇİLMİŞİDİR, HER ŞEYİDİR. 24 SAAT GÖREVLİDİR. BU ALGI İLE HİZMET GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BEN VARIM, GÖREVE TALİBİM DİYORUM…

7-Kentimizde suya bağlı olarak dağıtım, kullanım sorunlarının yanında tahakkuk tahsilatta sorunlar vardır. Bu mutlaka giderilmelidir. Gelir kaynakları yönünden de tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki önemli fayda sağlanabilinecektir.

8- İnsan haklarının başında yaşama, sağlıklı yaşama hakkı gelmektedir. Yöremizde bilhassada merkez ilçe kent merkezimizde fiziki hava kirliliği dışındaki Termik Santrallerden kaynaklanan hava kirliliğini günlük ölçebilecek hava kirliliği ölçüm sisteminin-istasyonunun mutlaka birkaç adet olarak değişik alanlara kurulması gerektiğini şart görüyorum. Bölgemizde ne soluduğumuzu bizimde somut olarak görmemiz gerekmektedir. Belirttiğim sistemler kurulduğunda halk bu verileri meydanlarda, ekranlarda kendileri görecek ve önemine inanıp buna göre bu konuyu  değerlendirip çok ciddi mücadele içerisine girecektir. Bölgemizde hastalıkların, kanser vakıalarının çok arttığı aşikardır.

9- İnsanlarımız her derdi için devlet kapısı, çare diye belediyesine koşar. Bütün dertlerin, sorunların çözülebilme imkanı elbette yoktur. Ancak belediye kapısından bir çare umudu ile içeri giren vatandaş o kapıdan mutlaka mutlu olarak çıkabilmelidir. Yapılanlar, yapılabilinecek olanlar halka, insanımıza yapılmalı, gösterilmelidir. Yapılamayanların gerekçeleride iyi izah edilebilmelidir. İşte o zaman çözümlerin olabildiğince oluştuğunu görebiliriz.

Belediye başkanı ekibi ile birlikte halkın arasında, caddelerde,  sokaklarda, mahalllelerde olmalıdır. Onların bir sıcak çayını, suyunu içip vatandaşlarını okşamalı, kucaklamalıdır. Bu durumlarda da sorunların büyük bölümünün yok olduğu görülecektir. Halktan kopukluğu belediyecilik asla kaldırmaz. İşte ben bu düşüncelerdeyim. VARIM, YAPARIM, YAPACAĞIM. ZATEN YAPIYORUM DİYORUM….

Zonguldak küçük bir ildir. Merkez ilçe olarak 19 mahallemiz mevcuttur. İnasınımız son derece anlayışlı ve sevecendir. Böyle bir beldede hizmetlerin kolayca yapılabilineceğine inanırım. Öyle düşünüyorum.

Elbette belediye başkanlığı yapmış arkadaşlar hizmet noktasında bir şeyler sunmuşlardır. Bunların inkarıda mümkün değildir. ANCAK BEN DAHA BAŞKA, ÇOK DAHA GENİŞ DÜŞÜNÜYORUM. ŞEHRİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREBİLECEK HİZMETLER YAPMAYA TALİBİM. BU NEDENLE ADAY ADAYI OLUYORUM. SORUNLARI ÇÖZERİZ. BUNU BAŞARIRIZ. NİCE BAŞARILI BELEDİYELER VARDIR. BİZİM KİMDEN NEYİMİZ EKSİKTİR Kİ BU DURUMDAYIZ. ZONGULDAK TÜRKİYE’NİN İLK İLİDİR. ZONGULDAKLI EN ÜST SEVİYEDE HİZMETLERE LAYIKTIR. EL BİRLİĞİ İLE YENİ BİR ZONGULDAK SUNMALIYIZ. BEN VARIM….

10-Ülkeye başkanlık sistemi  gelmiştir. Artık iktidar olabilmek için % 50 + 1  oy gerekmektedir. Genel seçimler yapılmıştır. Önümüzde yerel seçimler vardır. Ülkemizin bu gün itibarı ile başta ekonomi olarak getirildiği durum bellidir. Çekilmez bir süreçten geçmekteyiz. Mart/2019 Yerel seçimleri son virajdır. Bizler bu seçimlerde mutlaka yerelde İKTİDAR olmak zorundayız. Yoksa bu günleri bile arayacağımız günler ileridedir. Bu bilinçle çok çalışıp, önce yerel iktidar, akabinde genel iktidar mücadelesini verebilmeliyiz. Başarılı olmak zorundayız.  BEN VARIM DİYORUM”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER