SON DAKİKA

ZONGULDAK HABER HÜRDÜŞÜN GAZETESİ LOKMAN GÜL

KELEŞ: BU ŞEHRİN SORUNLARINA KAFA YORACAĞIZ

KELEŞ: BU ŞEHRİN SORUNLARINA KAFA YORACAĞIZ
Bu haber 26 Haziran 2020 - 16:03 'de eklendi ve 97 views kez görüntülendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş basın açıklaması yaparak, “Çıktığımız bu uzun ve meşakkatli yolda parti olarak önemli ilkeler ve amaçlar ortaya koyduk.” dedi.

“Bugünden itibaren Zonguldak için ortak aklı esas alarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz.” diyen, DEVA Partisi Zonguldak il Başkanı Fatih Keleş şunları söyledi.

“ÇIKTIĞIMIZ BU YOLA KAVGA İÇİN DEĞİL, SEVGİ TOHUMLARI EKMEK İÇİN ÇIKTIK”

“Zor günlerden geçtiğimiz bir dönemde sorumluluk duygusuyla hareket edip emekçi şehrimize ve memleketimize DEVA parolasıyla yola çıktık. Çıktığımız bu yola kavga için değil, sevgi tohumları ekmek için çıktık. Birbirimizi ötekileştirmek için değil, milletçe ve kardeşçe kucaklaşmak için çıktık. Siyasi menfaatler uğruna ayrıştıranlardan ziyade farklılıklarımızı zenginlik addedip birleştirmek için çıktık. Çıktığımız bu uzun ve meşakkatli yolda parti olarak önemli ilkeler ve amaçlar ortaya koyduk.

DEVA Partisi olarak kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir yönetimin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek en önemli amaç ve ilkelerimizdir. Bu politikaları uygulamada ve karar almada en önem arz ettiğimiz mevzu; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakat, istişare ve ortak aklı esas almak olacaktır. Bahsettiğimiz ilkeler, amaçlar ve esaslar doğrultusunda çalışmalarımız başlamıştır. Kurucu il başkanlığı belirleme süreci de malum olunduğu üzere bu esaslarla yürütülmüştür. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan, komisyonumuzda yer alan kıymetli genel başkan yardımcılarımız, merkez yönetim kurulu üyelerimiz, Zonguldaklı kıymetli yol arkadaşlarımızla yapılan istişareler sonucu Kurucu İl Başkanlığı görevi ve yetki belgesi şahsıma verilmiştir. Başta Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan olmak üzere bu istişare halkasında yer alan ve bizlere bu ulvi göreve layık gören herkese teşekkürlerimi arz ederim. Kurucu il heyetimizin belirlenmesinde de aynı şekilde yapılan istişarelerle birbirinden değerli dört arkadaşımız görevlendirilmiştir. Görev alan Handan Aktimur Hanımefendiyi, Şenol Öztürk, Süleyman Öztürk ve Ünal Kurt Beyefendileri tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”  

“BUGÜNDEN SONRADA BU ŞEHRİN SORUNLARINA KAFA YORACAĞIZ”

“Cumhuriyetimizin ilk şehri, emeğin ve alın terinin başkenti, Kara elmas diyarı Zonguldak’ımıza katkı sunmaktan ve hizmet etmekten onur ve gurur duyacağız. Doğduğumuz, doyduğumuz, her bir köşesinde anılarımız olan Zonguldak’ımız için bugüne kadar durmadan çalıştık. İşimizi ve aşımızı bu şehirde kazandık, kazandırdık. Altmış yıldır ailemizle birlikte bu şehre katkı vermekten her daim şeref duyduk. Çeşitli STK’larda görev alıp, insanımızın yarasına merhem olmak; bir nebze olsun nefes aldırmak için uğraştık. Bugünden sonrada bu şehrin sorunlarına kafa yoracağız. Bu şehirde polemikten yana değil, pozitif politikalardan taraf olacağız ve çalışacağız. Bu şehir için; madencilerimiz, emekçilerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz ve emeklilerimiz için; bu şehirde üreten ve bu şehirde tüketen insanımız için laf değil, iş üretmekten yana olacağız. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu şehrin bize, DEVA’ya ihtiyacı var. Bizlerde insanımıza kulak verip, yorulmaksızın çalışacağız. Bugünden itibaren Zonguldak için ortak aklı esas alarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz.  DEVA Partisi ülkemize, milletimize ve Zonguldak’a hayırlı, uğurlu olsun. Bir kez daha tüm hemşerilerimizi saygı, sevgi ve hürmetlerimle selamlarım.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER