SON DAKİKA

ZONGULDAK HABER HÜRDÜŞÜN GAZETESİ LOKMAN GÜL

ORHAN BOZKURT GÜVEN TAZELEDİ

ORHAN BOZKURT GÜVEN TAZELEDİ
Bu haber 02 Ekim 2020 - 17:20 'de eklendi ve 92 views kez görüntülendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Zonguldak Merkez ilçe Başkanlığı’nın ilk kongresi yapıldı.

Parti binasında gerçekleştirilen olağan kongreye; DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, Kurucu üyeler Ahmet Ergin ve Merve Mollamehmetoğlu Keleş, Zonguldak il Başkanı Fatih Keleş, Karabük il Başkanı Yusuf Aydın,  Saadet Partisi Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Recep Horozoğlu, Yeniden Refah Partisi il Başkanı Necdet Sarı, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’in yanı sıra partililer katıldı.

DEVA Partisi 1’nci olağan kongresinde Divan Başkanlığı’na Ahmet Ergin seçilirken, kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

DALGIN: 75 VİLAYETTE İL BAŞKANLARIMIZ ATANDI

Kongrede bir konuşma yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, “Zonguldak benim için çok önemli. Çünkü ben çocukluğumda Zonguldak hikayelerini dinleyerek büyüdüm.” diyerek, “Partimiz biliyorsunuz 9 Mart’ta resmen kuruldu, 11 Mart’ta da halkımıza ilan edildi. Bu geniş kapsamlı ana akım yaklaşım parti kuruluşundan sonra da devam etti. Teşkilatlandırma çalışmalarımız esnasında 100 binin üzerinde arkadaşımız internet üzerinden partimize başvurdular, akabinde mülakatlar neticesinde partimizin bugünkü teşkilatı oluştu. Bugün itibari ile 75 vilayette il başkanlarımız atandı. Bunların çoğunda kongrelerimiz oluşuyor. Pek çok ilçemizde ilçe teşkilatlarımız oluştu ve onlar da kongrelerini yapıyorlar. Velhasıl Türkiye’nin ihtiyacı olan ana akım, yani herkesi kapsayan kavga etmeyen, onun yerine çözüm öneren ve günlük ufak tartışmalara kapılmayan Türkiye’nin gerçek meselelerine odaklanmış bir siyasi hareketi teşekkül ettik. Bu hızla büyüyor. Her yerde aldığımız tepkiler fevkalade olumlu. Her yerde başka arkadaşlarımız da sahadalar. Genel Başkanımız da bu hafta Çorum il kongresi ile sahaya iniyor. Partimiz artık net bir şekilde sahada gördüğümüz büyük teveccühü vatandaşlarımızla birebir konuşarak ilerletiyor. Çok kıymetli, il ve ilçe başkanlarımız var. Onların da katkısı ve desteği ile inşallah bu hareket milletimize deva olması yolunda hızla ilerleyecek” dedi.

BOZKURT:  BU ŞEHRİ YILLARCA SAHİPSİZ BIRAKANLARIN KARŞISINDA DİK BİR DURUŞ SERGİLEYEREK BİZ VARIZ, HASTALIĞI BİLİYORUZ

DEVA Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt yaptığı konuşmada, güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla Genel Başkan Ali Babacan önderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Zonguldak Kurucu Merkez İlçe Başkanı olmaktan onur ve gurur duyduğunu belirterek “9 Mart 2020 tarihinde kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu başta basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Zonguldak Kurucu Merkez İlçe Başkanı olmaktan onur ve gurur duyduğumu bilmenizi isterim. Demokrasi ve Atılım Partisi olarak, Türkiye’nin siyasal sorunlarının temelinde anayasal düzen tercihlerine ilişkin hata ve eksikliklerin yattığına inanmaktayız. Yeterli demokratik denge ve denetim mekanizmalarına sahip olmayan, katılımcılığa ve çoğulculuğa yeteri ölçüde alan tanımayan, katı merkeziyetçi ve dışlayıcı anayasal düzenlerin olağan sonuçlarını yaşıyoruz. Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntıları ele aldığımızda devletin iktisadi alandaki rolünü, cazip bir iş ve yatırım ortamı oluşturmak, etkin bir düzenleme ve denetleme görevi yapmak, yüksek katma değerli bir ekonomi için kolaylaştırıcı ve yönlendirici olmak ve her bir vatandaşımızın insan onuruna yaraşan bir yaşam düzeyine ulaşmasını sağlamak olarak görüyoruz. İşte tam da bu bağlamda göreve geldiğimiz günden bu Yana, refah seviyesinin yükseldiği, yaşanılabilir, tüketime değil Üretime dayalı mutlu ve huzurlu bir Zonguldak hayalini içselleştirmiş, genç dinamik ve Demokrasi inancı Sonsuz bireyleri bir araya getirerek kurmuş olduğumuz yönetim kurulumuz ile karışınızdayız. Her biri kendi alanında uzmanlaşmış, proje bazlı düşünen, bu şehri yıllarca sahipsiz bırakanların karşısında dik bir duruş sergileyerek biz varız, hastalığı biliyoruz, derdinizi görüyoruz ve deva olmak istiyoruz diyen bu ekip, canı gönülden inanıyorum ki, büyüklerimizin tecrübesi ve vatandaşlarımızın desteği ile, mahalle mahalle sokak sokak, belde belde, köy köy gezerek her hanenin kapısını çalacak, tebessüm ile gönülleri kazanacak ve inandığımız bu değerleri tüm Zonguldak halkı ile ortak değer haline getirecektir” diye konuştu.

DEVA Partisi il Başkanı Fatih Keleş de konuşmasında, “Böylesine zorlu bir süreçte, pandemi şartlarında Zonguldak’ta Merkez İlçe kongremizle birlikte, kongrelerimizin startını vermiş bulunmaktayız. İlçemize, şehrimize ve partimize hayırlar getirmesini dilerim.

Bu kongrede bizleri buluşturan, emek harcayan ilçe başkanımız, Değerli kardeşim Orhan Bozkurt’a ve kıymetli yönetimine teşekkür ediyorum. Evet, Türkiye değişecek, 9 Mart 2020 tarihinde yani bundan yaklaşık 7 ay evvel kurulan partimiz, şimdiden toplumun her kesimine, ülkemizin her iline umut olmuştur. DEVA Partisi bu ülkede adaletin yerleşmesi ve kalıcı hale gelmesini isteyenlerin partisidir.  Adalet arayışımıza, demokrasi sevdamıza destek veren, seslendiren Başta Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ve kurucu kadrolarımıza buradan bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum.

Hepimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı demokrat ve kalkınmış bir ülke idealiyle yola çıktık. Temel insan haklarını kayıtsız şartsız korumak için, toplumun huzur ve refahını arttırmak için çalışacağız. Biz hukukun üstünlüğüne, özgürlüklere, çoğulculuğa, eşitliğe inananların partisiyiz. Biz demokrasiye inancı tam olanların partisiyiz.

Umudumuz odur ki Zonguldak’ta ve ülkemizde çok daha güzel günler yaşayacak. Daha adil, daha özgür, daha fazla kalkınmış bir ülke için çalışacağız. Parti programımız çerçevesinde kadınlarımızın, gençlerimizin, ezilenlerin, yoksulların, çocukların hakkını korumak için var gücümüzle çalışacağız.” Şeklinde ifade etti.

DEVA PARTİSİNİN YENİ YÖNETİMİ ŞÖYLE:

Başkan Orhan Bozkurt’un yönetimi kurulu ise, Deniz Kaya, Umut Metin, Mehmet Çamurcuk, Tarık Çağlı, Serdar Aköz, Yalçın Arı, Gülşah Teke, Bedriye Bayraktar, Elif Altınkaya, Gizem Güneş, Necdet Okumuş’tan oluştu.  

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER