SON DAKİKA

ZONGULDAK HABER HÜRDÜŞÜN GAZETESİ LOKMAN GÜL

BEKTAŞ: AMACIMIZ KOZLU’YA EN İYİ HİZMETİ SUNMAKTIR

BEKTAŞ: AMACIMIZ KOZLU’YA EN İYİ HİZMETİ SUNMAKTIR
Bu haber 17 Ocak 2022 - 17:00 'de eklendi ve 89 views kez görüntülendi.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Belediye Özel Halk Otobüsleri ile ilgili yaptığı açıklamada, kamuoyunda yaratılmaya çalışılan algının asılsız olduğunu söyledi.

Sadur Turizm Limited Şirketi’nin çalışmalarının dikkatlice denetlenerek oluşabilecek aksaklıkların önüne geçileceğini söyleyen Ali Bektaş yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“ARAÇLAR UYGUN HALE GETİRİLDİ, ÇALIŞMAYA BAŞLADI”

“Belediyemiz Özel Halk Otobüsü Toplu Taşıma işini yapan S.S KOZTAŞ Adlı Firmanın sözleşme süresi sona erdiğinden 2886 Sayılı Kanunun 35.A Maddesi gereğince kapalı teklif usulü ile yapılan toplu taşıma ihalesi ( 5 Yıllık ) 22.11.2021 Tarihinde saat 15:00’da belediyemiz ihale salonunda gerçekleştirilmiştir.

SADUR LİMİTED ŞİRKETİ 1.teklifinde 221.000.00TL / aylık, S.S. KOZTAŞ 168.000.00 TL / aylık kapalı zarf usulü tekliflerini vermişlerdir. İkinci teklifler istendiğinde SADUR TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ 260.000.00 TL / aylık, S.S. KOZTAŞ 168.000.00 TL / aylık olarak birinci teklifindeki aynı fiyatı vermiştir. İhale komisyonunca yapılan değerlendirme sonucunda iki firma arasında 92.000.00 TL’lik fark olduğu görülmüştür.

2886 Sayılı İhale Kanunu ve 5393 Sayılı Belediye Kanunun ilgili maddeleri ayrıca Çevre, Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığının 06.12.2021 Tarihli görüşleri doğrultusunda yapılan değerlendirme sonucu ihalenin SADUR TURİZM LİMİTED ŞİRKETİNDE kaldığından ihale onaylanarak 21.12.2021 tarihinde 936.000.00 TL’lik geçici teminatı kati teminata çevrilerek sözleşme imzalanıp yer teslimi için belediyemize gösterdiği 32 araç belediyemiz teknik komisyonunca incelendikten sonra 22 aracın şartnamelere uygun olduğu görülmüş, 10 aracın ise eksiklikleri tespit edilerek ilgili firmaya bu eksiklikleri gidermek için şartname gereğince 20 gün ek süre verilmiş süre bitiminde bu araçların uygun hale getirildiği tespit edildiğinden 16.01.2022 Pazar Günü Saat 07:00’dan itibaren güzergahlarda çalışmaya başlamıştır.

Belediyemiz bir kamu kuruluşu olarak kanunlara göre yönetilmektedir. Bu ihale süresince de kanunlara uygun olarak hareket edilmiştir. Kamuoyunda yaratılmaya çalışılan, bir taraf korunuyormuş algısı tamamen haksız spekülasyonlardan ibarettir. Kamu kurumları keyfi duygusal hareket edemez. Amacımız Kozlu’ya en iyi hizmeti sunmaktır. Bunun içinde (SADUR TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ)’nin çalışmaları dikkatlice denetlenerek oluşabilecek aksaklıkların önüne geçilecektir, vatandaşlarımız hiçbir şekilde mağdur edilmeyecektir. Yaşanılan aksaklıklar geçiş süreci ile ilgilidir. Bundan sonra yaşanabilecek aksaklıklar için ilgili firmaya cezai yaptırım uygulanacaktır. Yaşanan aksaklıklardan dolayı özür diliyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER